Czystość podczas wykonywania zabiegu

Przerwanie ciągłości naskórka podczas tatuażu.

Jak wiemy zabieg wykonania tatuażu ingeruje w nasz organizm. Zostaje naruszony nasz naskórek i jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje. Wybierając się na zabieg warto wiedzieć na co zwracać uwagę podczas zabiegu. Dowiedz się także jak zadbać o to aby nasza zraniona skóra pozostała bezpieczna przez okres, w którym będzie się goił tatuaż.

Pierwsze wrażenie.

Zacznijmy od tego na co zwrócić uwagę podczas wizyty w studio. Wchodząc do obiektu sprawdź czy jest czysto. Czy podłoga nie jest brudna, czy w kątach nie wiszą pajęczyny a z przepełnionych koszy nie wysypują się śmieci. Zabiegi powinny być wykonywane w oddzielnych pomieszczenia niż te w których oczekujemy na zabieg. Personel studnia nie powinien spożywać posiłków oraz używać pomieszczeń zabiegowych do innych celów i niż wykonywanie tatuażu.

Czas na zabieg wykonania tatuażu.

Przystępując do zabiegu sprawdzaj czy artysta wykonuje wszystkie czynności związane z naszą skórą w rękawiczkach i czy je zmienia! Jest to chyba najważniejsza czynność. Nie dajcie się dotknąć jeśli przed chwilą tą samą rękawiczką był przesuwany kosz na śmieci. Nie dajcie się dotknąć jeśli w trakcie pracy artysta brudnymi rękawiczkami obmacuje swój telefon komórkowy czy wyciąga słuchawki z uszu. Może brzmi to na warunki niczym z indyjskiego bazaru. Niestety byłem świadkiem takich sytuacji u nas w Europie i to u całkiem przyzwoitych pod względem poziomu artystów.

Jak uchronić się przed infekcją?

Jak już przetrwamy wizytę w studiu warto nadal mieć się na baczności. Co prawda nasza czujność ograniczy się tylko do kilku czynności. Po pierwsze, starajmy się często myć świeży tatuaż, aby nie rozwijały się na jego powierzchni żadne drobnoustroje. Jeśli przebywamy w miejscach, w których jest po prostu brudno starajmy się aby tatuaż był osłonięty. Za pomocą luźnego ubrania lub folii. Z tym drugim to nie ma co przesadzać bo skóra pod folią nie oddycha i nie sprzyja to gojeniu a bardziej kiszeniu skóry.
I na koniec ale równie ważne: przede wszystkim stosujmy się do zaleceń naszego tatuażysty.

Dokładniejsze informację odnośnie gojenia znajdziecie pod tym >>linkiem<<

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *