Tatuaże w miejscach intymnych

Miejsce jak każde inne.

Jak wiecie tatuaże robi się praktycznie w każdym miejscu na ciele. Zarówno w miejscach uważanych za typowe jak np. ramię, przedramię czy też udo oraz i w miejscach mniej widocznych dla „obcych”. – Tak nazwijmy osoby, które nie zaglądają nam codziennie pod ubrania.

Popularność oraz nazewnictwo.

Miejsca intymne w brew pozorom cieszą się całkiem dużą popularnością. Szczególnie często wybierane są tatuaże w okolicach piersi. Popularność zyskują tatuaże zarówno na boku układające się wzdłuż bocznej linii biustu lub miedzy piersiami tworząc tatuaże zwane „sternum”. Słowem sternum określa tatuaż jeśli zlokalizowany jest centralnie miedzy piersiami, nazwa wywodzi się z łaciny i oznacza po prostu mostek. Tatuaże w centralnej części mostka schodzące pod piersi to tzw. „underboob”.

Mniejszą popularnością cieszą się tatuaże na lędźwiach i okolicach podbrzusza, wzgórka i pachwin.

Boli czy nie boli?

Miejsca intymne są w pewien sposób szczególne i niestety przez to bardziej bolesne. Pocieszająca może być myśl, że większość tatuaży w tych miejscach jest dość nieduża. Przy małych wzorach zanim odczujemy ból to zabieg dobiega już końcowi.

O czym należy wiedzieć po zabiegu.

Planując tatuaż w wyżej wspomnianych miejscach warto zaplanować sobie proces gojenia. W przypadku tatuaży w okolicy biustu, przez kilka dni po zabiegu nie jest powinniśmy nosić usztywnianych biustonoszy. Fiszbiny, które usztywniają miseczkę mogą powodować obtarcia na podrażnionej od zabiegu skóry. Zalecane są staniki sportowe lub też bikini.

Mężczyźni

W przypadku męskiej części społeczeństwa tatuaż intymni jest zdecydowanie mniej popularny. Możliwe, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest mniejsza ilość miejsc powszechnie rozumianych jako intymne. Niemniej jednak tatuaż w miejscach intymnych wykonuje się u obu półci.

Dyskomfort.

Część osób może się krępować podczas zabiegu, na szczęście doświadczenie artyści na pewno nie raz już tatuowali bardziej lub mniej intymne części ludzkiego ciała. Profesjonalista będzie wiedzieć, że komfort psychiczny klienta tez jest ważny. Podczas zabiegu albo będziecie sami w pomieszczeniu lub co najmniej wydzieleni parawanem aby nie zaciekawić innych osób w studiu

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, które was nurtują piszcie śmiało bezpośrednio do mnie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *