Tatuaże na bliznach i rozstępach

Bardzo często popełniamy błędy w młodości. Najczęściej poprzez nieodpowiedzialne zachowanie, które powoduje urazy naszego ciała i zostawia blizny. Czasami nasze ciało nas nie lubi i tworzą się na nim rozstępy. Jest dużo niedoskonałości naszego ciała, z którymi walczymy i w wielu przypadkach pomagają nam tatuaże.

Wizyta u dermatologa.

Chcąc zakryć tatuażem blizny lub też rozstępu bardzo ważną informacją jest wiek naszej zmiany skórnej. Kolejną informacją, którą musimy wziąć pod uwagę są skłonności do tworzenia keloidów. W przypadku blizn pierwszym krokiem w drodze do zakrycia blizny powinna być wizyta u dermatologa. Osoba z wiedzą medyczną określi czy blizna już w pełni zagojona i nie będzie się już zmieniać. Jeśli otrzymamy zielone światło możemy działać i umówić się na konsultacje z wybranym artystom, którego styl nam odpowiada.

Konsultacje w studiu tatuażu.

Bardzo ważnym aspektem jest omówienie z artystą swojego pomysłu gdyż nie każdy będzie równie dobrze ukrywał bliznę. Dla przykładu: tatuowanie na bliznach takich motywów jak delikatne kobiece i dziecięce portrety skończy się tym, że osoba uwieczniona w tym tatuażu będzie mieć blizny na twarzy. Czasami zdarza się, ze kształt blizny sam nas nakierowuje do tego co zrobić. Długie wąskie blizny mogą posłużyć za łodygi roślin lub też gałęzie z których wyrosną piękne kwiaty.

Jedna wizyta i koniec? Czy może trzeba poprawić?

Tatuowanie zmian skórnych może wiązać się z koniecznością poprawy wykonanego tatuażu po zagojeniu. W przypadku tatuaży na bliznach czy rozstępach taka usługa poprawy może nas czasami dodatkowo kosztować. Najczęściej do dopłaty jest tyle ile wynosi stawka minimalna za tatuaż w danym studiu. Skóra bezpośrednio na bliźnie czy w rozstępie potrafi nie przyjąć odpowiedniej ilości pigmentu czego efekt może się nam nie do końca podobać. Na szczęście przeważnie wystarcza jednorazowa, dosłownie kilkuminutowa poprawa. Podczas tej korekty artysta może wyrównać nasycenie barwnika i możemy się cieszyć, że wizualnie pozbyliśmy się jakiegoś defektu na naszym ciele.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *